czw.. kwi 25th, 2024

Zasiłek rodzinny Kindergeld-sprawdź, czy Ci przysługuje! Kto może go otrzymać? Wielu Polaków, którzy zdecydowali się na podjęcie pracy za granicą wybiera Niemcy.

Warto wiedzieć, że możliwe jest wtedy staranie się o wypłatę zasiłku rodzinnego o nazwie Kindergeld. Być może obawiasz się tego, że procedura jest zbyt skomplikowana, abyś mógł samodzielnie doprowadzić sprawę do końca. Nie zapominaj jednak o tym, że możesz zwrócić się o pomoc do firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Lęk przed rozpoczęciem działań jest zrozumiały. Zwłaszcza wtedy, gdy nie oceniasz jeszcze zbyt wysoko swoich umiejętności, jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem niemieckim. Z pomocą profesjonalistów, takich jak osoby zatrudnione w firmie Intertax24 będzie Ci łatwiej spełnić wszystkie konieczne formalności. Kindergeld przysługuje każdemu, kto ma w Niemczech nieograniczony obowiązek podatkowy. Do tej grupy osób można zaliczyć zarówno prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec, jak i pracujących legalnie w tym kraju powyżej 183 dni w roku. Świadczenie rodzinne może być w Niemczech wypłacane na dzieci własne, adoptowane lub takie, które pozostają pod stałą opieką wnioskującego o wypłatę zasiłku do czasu ukończenia przez nie 18. roku życia. Kindergeld może być pobierany do czasu, aż dziecko ukończy 25 lat. Warunkiem jest jednak kontynuacja przez nie nauki. Wniosek o wypłatę świadczenia nosi nazwę Antrag auf Kindergeld. Należy go złożyć we właściwym dla miejsca zamieszkania oddziale Familienkasse przy Bundesagentur für Arbeit. Istnieje specjalna wyszukiwarka, dzięki której szybko można znaleźć potrzebny adres.

Jaka jest wysokość świadczenia?
Na pierwsze i drugie dziecko 219 euro, na trzecie dziecko 225 euro. Na każde następne 250 euro.

Firma Intertax24 oferuje pomoc tym osobom, które obawiają się podjęcia samodzielnych działań w kierunku uzyskania wypłaty niemieckiego zasiłku rodzinnego. Pracownicy tej firmy gotowi są zadzwonić w sprawie klienta do niemieckiego urzędu lub prowadzić z nim komunikację mailową. Odwiedź stronę internetową intertax24.com i zapoznaj się z ofertą. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji. Zaufaj profesjonalistom z Intertax24!