czw.. kwi 25th, 2024

Fotowoltaika to obecnie bardzo głośny temat. Praktycznie nie ma takiego dnia, aby nie wspomniano o niej w telewizji lub na popularnych portalach internetowych.

Również mieszkańcy Sopotu z pewnością już o niej słyszeli. Wielu z nich zainstalowało panele słoneczne na swoich posesjach. Jest to trend, który objął cały świat. Warto pamiętać o tym, że energia słoneczna może zasilać zarówno małe urządzenia, takie jak zegarek, jak również lampy uliczne i sygnalizację drogową. Dzięki niej możliwe jest także podgrzanie wody w obiekcie mieszkalnym oraz zapewnienie ciepła we wnętrzu domu. Wszystko to jest możliwe dzięki ogniwom fotowoltaicznym zamontowanym w panelach słonecznych. To właśnie w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, czyli zamiana energii pozyskanej ze słońca na prąd stały. Kolejny etap procesu to zamiana prądu stałego w zmienny. Dokonuje się to w falowniku. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby pozyskana w ekologiczny sposób energia mogła trafić do gniazdka znajdującego się w Twoim domu. Ogniwa fotowoltaiczne umieszczone w panelach słonecznych mogą być monokrystaliczne. To oznacza, że materiałem, który został wykorzystany do ich produkcji jest krzem o mocno uporządkowanej strukturze. Nie da się tutaj znaleźć zbyt wielu defektów. Istnieją również ogniwa polikrystaliczne.

Zastosowany tutaj krzem posiada znacznie mniej uporządkowaną strukturę, widoczne są tu także liczne wady. Należy również wspomnieć o ogniwach amorficznych. Użyty w tym przypadku krzem ma bardzo dużą liczbę skaz a jego strukturę możemy określić jako niezwykle chaotyczną. Zdecydowanie największą sprawnością charakteryzują się te panele słoneczne, które wykonano z ogniw monokrystalicznych. Mieszkasz w Sopocie lub jego bliskich okolicach? Zastanawiasz się nad zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej na terenie należącej do Ciebie posesji? Zadzwoń lub napisz do przedstawiciela firmy HELIUS ENERGIA. Chętnie odpowie na każde z Twoich pytań.