czw.. kwi 25th, 2024

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez lustra. Jest ono obowiązkowym wyposażeniem łazienki. Spotykamy je także w innych pomieszczeniach.

Dla nas jest oczywiste, że znajdziemy je w swoim domu lub mieszkaniu. Trudno jest nam sobie wyobrazić, że pierwsze lustro umożliwiające zobaczenie tak przejrzystego odbicia, jakie znamy współcześnie powstało dopiero w XIX wieku. Jak radzono sobie wcześniej? Rolę lustra przez bardzo długi czas pełniła wypolerowana powierzchnia metalu. Przełomowym rokiem w historii luster okazał się być 1835. Właśnie wtedy Justus von Liebig opracował rewolucyjny jak na tamten czas sposób produkcji luster. Nie minęło zbyt wiele lat i w domach pojawiły się zwierciadła oferujące przejrzyste odbicie.

Dokładnie takie, jakie znamy dzisiaj. Jaką grubość mają obecnie wytwarzane lustra na wymiar? Za standard przyjmuje się tutaj 4 mm. Można spotkać się z taflą szkła o większej średnicy, dotyczy to jednak tylko luster o wyjątkowo dużych rozmiarach lub tych, które wymagają otworów i wycięć. Są one niezbędne wtedy, gdy planowany jest montaż lustra na ścianie, na której znajduje się gniazdko lub włącznik światła. Bywa również tak, że w montażu lustra na wymiar przeszkadza wystający element konstrukcji pomieszczenia lub mebel. Również w takiej sytuacji konieczne jest wykonanie otworu lub wycięcia. Musi to zostać przeprowadzone umiejętnie, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia tafli szkła. Jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia na wykonanie lustra na wymiar, które będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb?

Odwiedź stronę internetową Karola Milewskiego i zapoznaj się z ofertą – np. na lustro w czarnej ramie. Jednym z jej elementów jest lustro łazienkowe. Zastosowane tutaj szkło charakteryzuje się najwyższym poziomem przejrzystości. W ofercie znajduje się również możliwość wykonania lustra na wymiar, które będzie miało charakter dekoracyjny. Uwagę będzie zwracać rama. Karol Milewski przy każdym tego typu zamówieniu wykonuje ją ręcznie. Masz pytania dotyczące oferty? Potrzebujesz więcej informacji, aby podjąć decyzję o złożeniu zamówienia? Zadzwoń lub napisz.