czw.. kwi 25th, 2024

Pedał to istotny element roweru. Poziom wygody podróżowania jednośladem zależy m.in. od tego, jaki rodzaj pedałów posiada ten pojazd.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z tych, które są aktualnie częścią składową Twojego roweru wiedz, że możliwa jest ich wymiana. W sklepie takim jak TMPSport znajdziesz różne modele pedałów platformowych i zatrzaskowych. Odwiedź oficjalną stronę internetową tej firmy, aby przekonać się o tym, jak szeroka jest oferta. Warto zauważyć, że liczba odwiedzin witryny jest coraz większa w każdym kolejnym sezonie rowerowym. Trudno jest również znaleźć w internecie jakąkolwiek negatywną opinię na temat tego sklepu. Jeżeli masz pytania dotyczące jednego z dostępnych tutaj produktów, napisz lub zadzwoń do konsultanta firmy. Znajdziesz tu zarówno pedały platformowe, jak i zatrzaskowe. Zapoznaj się z krótkimi opisami obu tych rodzajów pedałów.

Pedały platformowe tu kupicie -> https://www.tmpsport.pl/pl/c/Pedaly-platformowe/72
Znajdziemy w rowerach rekreacyjnych, jak również BMX i górskich. Aby można było uznać je za produkt wysokiej jakości, powinny być wykonane ze stali chromowo-molibdenowej. Można oczywiście trafić na takie pedały platformowe, które są zrobione z gumy lub plastiku. Lepiej jednak nie kupować takiego produktu. Cechą charakterystyczną tego rodzaju pedałów jest posiadanie przez nie tzw. nosków. Możliwe jest umieszczenie tam czubka buta, aby w ten sposób wpłynąć na dynamikę jazdy. Producentom zaleca się umieszczanie na pedałach elementów odblaskowych, dzięki którym rowerzysta będzie dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi również po zmroku.

Pedały zatrzaskowe tu kupicie -> https://www.tmpsport.pl/pl/c/Pedaly-zatrzaskowe/73
Cechują się one specyficzną budową. Specjalne obuwie rowerowe jest tutaj połączone z blokami poprzez zatrzask, od którego pedały wzięły swoją nazwę. Aby można było rozpocząć jazdę konieczne jest doprowadzenie do zatrzaśnięcia się specjalnie skonstruowanego w tym celu zapięcia. Opis może wydawać się skomplikowany, jednak skorzystanie z tej opcji w praktyce jest bardzo proste i nie wymaga dużej siły. Wie o tym każdy, kto miał okazję przejechać się rowerem posiadającym pedały zatrzaskowe. Najpopularniejszy obecnie model to dzieło firmy Shimano. To rozwiązanie zostało opatentowane w 1990 roku pod nazwą SPD, czyli Shimano Pedaling System.