czw.. kwi 25th, 2024

Lęk może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie osobie, która go doświadcza. Warto przy tym pamiętać o tym, że odczuwanie go jest naturalną reakcją w sytuacji pojawiającego się zagrożenia.

Kiedy jednak stan lękowy pojawia się wtedy, gdy nie grozi Ci niebezpieczeństwo, należy się nad tym zastanowić. Niepokojące powinno również wydać Ci się odczuwanie lęku, którego natężenie jest zbyt duże biorąc pod uwagę skalę problemu, z jakim się stykasz. Wielu osobom znacznie utrudnia to codzienne funkcjonowanie. Jeżeli ktoś czuje lęk, gdy w pobliżu znajduje się dużo ludzi, będzie raczej unikał wchodzenia do sklepu lub korzystania z pojazdów komunikacji miejskiej, np. w Łodzi. Wpływa to również na sytuację zawodową takiej osoby. Jak można się domyślić odczuwanie tego typu zaburzeń nie pomaga podczas poszukiwania pracy lub wykonywaniu swoich obowiązków, jeżeli posiada się stałe zatrudnienie. W przypadku pojawienia się takich problemów nie należy czekać ze zwróceniem się o pomoc do specjalisty. Lęk sam nie ustąpi a jest całkiem możliwe, że jego natężenie będzie rosło, jeśli wystąpi brak reakcji.

Dotyczy to również tych mieszkańców Łodzi, którzy zmagają się ze skutkami zaburzeń lękowych. Gdzie mogą szukać pomocy? Na uwagę zasługuje oferta Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MKK TRIMED. Ty lub osoba z Twojej rodziny albo kręgu znajomych, która potrzebuje profesjonalnego wsparcia znajdzie je właśnie tutaj. Zatrudnieni w tym miejscu psychologowie i psychoterapeuci potrafią skutecznie pomóc osobom zmagającym się z odczuwaniem silnego lęku. Im szybciej znajdziesz się w gabinecie specjalisty, tym prędzej rozpoczną się działania zmierzające do eliminacji problemu. Nie zawsze uda się całkowicie wyeliminować pojawiania się stanów lękowych. Można jednak ograniczyć ich natężenie do takiego stopnia, aby nie uniemożliwiały normalnego funkcjonowania a więc życia rodzinnego i zawodowego. Możesz umówić się na spotkanie w gabinecie specjalisty z MKK TRIMED za pośrednictwem internetu. Rezerwacji można dokonać na stronie przychodni zlokalizowanej w Łodzi lub na portalu Znany Lekarz.