czw.. kwi 25th, 2024

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów balustrad. Pełna to taka, która przypomina ściankę. Kurtynowa wystaje nieco powyżej biegu schodów.

Balustradę ażurową tworzą słupki i poręcze. Przepisy obowiązującego w Polsce prawa precyzyjnie określają to, kiedy należy zamontować balustradę. Jest to konieczne, kiedy wysokość schodów przekracza 50 cm. Istnieje jednak pewien wyjątek. W przypadku domu jednorodzinnego montaż balustrady powinien nastąpić wtedy, gdy schody mają więcej, niż 1 m. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów, jeżeli chodzi o tego rodzaju produkty jest stal nierdzewna. Jej największą zaletę określa sama nazwa.

Taka stal nie ulega korozji i nawet wtedy, gdy od momentu montażu upłynie wiele czasu zachowuje swój pierwotny wygląd. Balustrada ze stali nierdzewnej jest również odporna na uszkodzenia i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Decydując się na taki produkt wybierasz solidność. Jeśli wybierzesz właśnie to rozwiązanie, możesz liczyć także na inne korzyści. Takie balustrady są dostępne w wielu różnych kolorach. Można również wybierać pomiędzy wieloma wzorami. Jedną z możliwości jest wybór błyszczącej powierzchni. Można również zdecydować się na satynową.

Opisywana w tym artykule balustrada może być dopasowana do wielu różnych styli architektonicznych. Jeżeli zainteresował Cię ten temat, odwiedź kilka portali internetowych zajmujących się budownictwem, designem i urządzaniem wnętrz. Znajdziesz tam cenne porady dotyczące balustrad ze stali nierdzewnej. Jesteś zdecydowany na złożenie zamówienia? Odwiedź stronę internetową firmy BeSpokeGlass i zapoznaj się ze szczegółami oferty. W razie pytań lub wątpliwości zadzwoń lub napisz do konsultanta.