sob.. gru 2nd, 2023

W ostatnich latach wyraźnie widoczna jest moda na duże przeszklenia w budynkach. Kiedyś takie rozwiązania stosowano głównie w obiektach biurowych.

Obecnie coraz częściej widzimy okna wielkogabarytowe również w domach. Istnieje wiele mitów dotyczących dużych przeszkleń. Znają je również mieszkańcy Bydgoszczy. Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi, aby przekonać się o tym, ile jest w nich prawdy. Mówi się np. o tym, że mając takie okna w domu trudno będzie wytrzymać w jego wnętrzu w ciepłe letnie dni. Z pewnością tak właśnie byłoby, gdyby nie zamontowane przesłony. Tymczasem zdecydowana większość osób składających zamówienie na montaż okien wielkogabarytowych decyduje od razu o wyborze odpowiednich osłon, które będą opuszczane w upalne dni. Można również zastosować szkło refleksyjne lub takie, które ma niższą przepuszczalność od tej, która jest uznawana za standard.

Jedne z mitów głosi, że takie duże przeszklenie jest wręcz zaproszeniem dla włamywaczy. Krąży opinia o tym, że łatwo jest je stłuc. Wystarczy jednak zamontować okno cechujące się wyższą niż standardowa odpornością na włamania, aby móc spać spokojnie nie obawiając się nocnej wizyty przestępcy. Wiele osób boi się również tego, że okno wielkogabarytowe sprawia trudności w obsłudze. Czy faktycznie tak trudno jest je uchylić? Nie należy mieć obaw związanych z tą czynnością. Wszystkie dostępne na polskim rynku rodzaje okien o dużych rozmiarach zapewniają duży komfort obsługi. Niektóre z nich posiadają takie ułatwienie, jak automatyczne sterowanie. Odpowiedni system jest wtedy zamontowany w klamce.

Z pewnością nie jest więc tak, że tylko osoba obdarzona ogromną siłą będzie w stanie uchylić tak duże okno. Jeden z mitów po bliższym przyjrzeniu się mu okazuje się jednak prawdą. Chodzi o opinię, według której okno o dużej powierzchni jest droższe niż to o bardziej typowym rozmiarze. Rzeczywiście trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Można jednak założyć, że osoby zdecydowane na takie zamówienie z pewnością wcześniej dokładnie przeanalizowały ten pomysł również pod kątem finansów. Jesteś zainteresowany zleceniem montażu okien wielkogabarytowych w swoim domu? Mieszkasz w Bydgoszczy lub w okolicach tego miasta? Zapoznaj się z ofertą firmy PW Omega okna Bydgoszcz.