sob.. gru 2nd, 2023

Cały świat zmaga się obecnie z pandemią. Niewiele jest na naszej planecie takich osób, które nie słyszały jak do tej pory o groźnym wirusie SARS-CoV-2.

Ten problem znany jest doskonale również w Polsce, także w Rzeszowie i okolicach tego podkarpackiego miasta. Tak się składa, że test RT-PCR umożliwia szybkie sprawdzenie tego, czy osoba poddająca się badaniu jest nosicielem wspomnianego wcześniej wirusa. W internecie pojawia się wiele opinii na temat testu PCR, często są one nieprawdziwe. Przykładem może być opinia mówiąca o tym, że przeprowadzenie takiego badania powoduje uszkodzenie bariery krew-mózg. Jeżeli trafisz na taką informację w sieci internetowej wiedz o tym, że nie jest to prawda. Krążą również mity na temat bólu odczuwanego w trakcie wykonywania tego badania, jak również na temat czasu jego trwania. Powinieneś wiedzieć, że pobranie wymazu nie zajmie specjaliście więcej, niż 5 minut. Zajmują się tym osoby, które wcześniej zostały odpowiednio przeszkolone. Możesz więc liczyć na ich profesjonalizm.

Test PCR przeprowadzony w przygotowanej do tego placówce w Rzeszowie lub jakimkolwiek innym mieście pozwoli wykryć obecność wirusa również wtedy, gdy nie pojawiły się jeszcze objawy choroby. Badaniu mogą również poddać się osoby przechodzące zakażenie bezobjawowo lub takie u których pojawiły się słabe objawy. Test RT-PCR uzyskał oficjalną akceptację ze strony WHO (World Health Organization). Mieszkasz w Rzeszowie lub niedaleko tego miasta? Planujesz poddanie się testowi PCR w celu sprawdzenia, czy jesteś zakażony wirusem SARS-CoV-2? Odwiedź stronę internetową Podkarpackiego Centrum Onkologicznego OncoGenLab i zapoznaj się z ofertą tej placówki.